Kevin Durant 49 pontos robbanása 3-2-es sorozathoz vezet a Netsnél

Milyen Filmet Kell Látni?

kevin durant 5. játék Brooklyn Nets NBA rájátszás

Kevin Durant # 7 a Brooklyn Nets-től ünnepel, miután a negyedik negyed végén késést szenvedett a Milwaukee Bucks ellen a Keleti Konferencia második fordulójának 5. meccsén, a Barclays Centerben, 2021. június 15-én. Elsa / Getty Images / AFP

Kevin Durant 49 pontot, 17 lepattanót és 10 gólpasszt gyűjtött, amikor a Brooklyn Nets visszavágott és 114–108-ra verte a Milwaukee Bucks csapatát kedden este a keleti konferencia elődöntőjének 5. játékában New Yorkban.

A 17 pontos, harmadik negyedbeli hátrányt legyőző Nets 3–2-re vezeti a hét legjobb sorozatát Durant egyik legimpozánsabb utószezoni teljesítményének köszönhetően. Ha a csütörtök este Milwaukee-ban nyerni tudnak, továbbjutnak 2003 óta az első keleti konferencia-döntőjükbe. Ha szükséges, a 7. játékot szombaton Brooklynban játsszák.

Durant franchise-rekordot döntött a rájátszás során szerzett pontok felett, ezzel megdöntötte Vince Carter által 2006-ban elért 43-as határt. Karrierje utáni második triple-double rangsorát is közzétette, csatlakozott Oscar Robertson, Charles Barkley és a Dallas Mavericks gárdájához, Luka Doncichoz negyedik játékosként, legalább 40 ponttal, 15 lepattanóval és 10 gólpasszal az utószezonban.

Durant 23-ból 16-ot lőtt a mezőnyből, 9-ből 4 hárompontos kísérletet hajtott végre, és 16 szabaddobásból 13-at eltalált. A szezon utáni karrierje csúcsteljesítményével egy ponttal végzett, a Golden State Warriors csapatával a 2019. évi nyugati konferencia döntőjének 6. meccsén a Los Angeles Clippers ellen.

Kedden Durant 31 pontot szerzett az utolsó 18: 38-ban, amikor a Nets 54-32-re felülmúlta a Milwaukee csapatát. 11-et szerzett a harmadikon, így Brooklyn 87-81-n belül jutott a negyedikbe, majd 97–96-os vezetést adott a Netsnek egy hárompontosra, 7:54 maradt.

A Bucks 104: 10-nél egyenlítette a meccset Jrue Holiday rövid ugróján, 2:24 hátralévő idővel, de a Nets James Harden két szabaddobásával 87 másodperccel a vége előtt átvette a vezetést. Durant nagyszerű játékát 3 pontos és három szabaddobással fejezte be az utolsó 50,5 másodperc alatt.

A brooklyni Jeff Green a rájátszás szempontjából kiemelkedő 27 pontot adott hozzá, 11-ből 8-at lőtt és 8-ból 7 3-pontos próbálkozást lőtt. Blake Griffin 17 pontot vágott a Netsnél, aki 49,4 százalékot lőtt a földről.

Harden kétesből aktívvá vált, de csak öt ponttal zárult a 10-ből 1-ben. Az előző három meccset a jobb combhajlító feszessége miatt hagyta ki.

Giannis Antetokounmpo 34 ponttal és 12 lepattanóval vezette a Milwaukee-t. Khris Middleton 25-et, Holiday pedig 19-et zsetonozott be a Bucksért, akik szintén 49,4 százalékot lőttek a mezőnykísérletek során.

Antetokounmpo, Holiday és Middleton együttesen 22 pontra tett szert, amikor a Bucks 20 lövésből 16 hiányzó fojtogatással elfojtotta a Nets-t, így a Milwaukee 29-15-re vezetett a nyitó negyed után. A vendégek a félidőben 59-43-as előnyt tartottak.